Školní a umělecké štětce
Školní a umělecké štětce

Štětec je nejběžněji tvořen svazkem štětin z různých zvířecích chlupů nebo syntetických vláken, které nazýváme „vlas“. Ty jsou upevněny ve zděři a poté nasazeny na dřevěné či umělohmotné držátko.
Při malbě štětec ponoříme do barvy a následně zanecháme otisk na vybraném podkladu. Tento otisk neboli barevná stopa, utvářejí dílo, které malujeme a dá...

Štětec je nejběžněji tvořen svazkem štětin z různých zvířecích chlupů nebo syntetických vláken, které nazýváme „vlas“. Ty jsou upevněny ve zděři a poté nasazeny na dřevěné či umělohmotné držátko.
Při malbě štětec ponoříme do barvy a následně zanecháme otisk na vybraném podkladu. Tento otisk neboli barevná stopa, utvářejí dílo, které malujeme a dávají mu charakter a osobitý rukopis. 
Jak již bylo řečeno, štětců existuje mnoho druhů. Rozdělujeme je do několika kategorií. Každá má nějaká specifika a určující faktory, podle níž můžeme vybírat.

Zobrazit

Školní a umělecké štětce Počet produktů: 76

Podkategorie

 • Školní štětce

  Štětec pro akvarelové, vodové a jiné barvy. Štětec je vhodný ke školnímu použití při akvarelových technikách a na temperovou malbu či malbu s vodovými barvami. Dá se s ním malovat na papír, do skicáku, na umělecké plátno aj. Hodí se na výtvarnou výchovu pro každého studenta, školáka či školačku.

 • Štětce na olejové barvy

  Pro olejomalbu se používají nejvíce pravé štětinové štětce (jelikož pravý chlup vydrží v terpentýnu, aniž by pustil vlas nebo tvar). Nejčastěji se používá hovězí, vepřový či kuní chlup. V současnosti se ale využívají i speciálně upravené syntetické štětiny, které nepoleví ani v olejových ředidlech (ovšem ne všechny syntetické štětce jsou pro olejomalbu vhodné, proto je potřeba věnovat výběru vaší výbavy chvíli času a najít kvalitního výrobce). Ohledně tvaru záleží na každém malíři, co mu při práci vyhovuje. Olejové barvy jsou tradiční technikou používající se již od 13. století. Jsou vyrobeny z barevných pigmentů smíchaných s olejem a vyznačují se specifickými vlastnostmi. Velmi dlouho zasychají, mají jasné a lesklé barvy a jsou velice trvanlivé. Jejich výhodou je krycí schopnost, velká roztahovost a zejména vysoká stálost barev.

 • Štětce na akvarel

  Akvarelové štětce se rozdělují buď podle složení vlasu, nebo podle tvaru. Dobrý akvarelový štětec musí mít jemný vlas, aby dobře udržel poměrně velké množství vody a pigmentu. Když ho namočíte a opatrně uhladíte prsty, měl by vytvořit ostrou špičku. Pokud má na konci jen tupý pahýl, jedná se buď o nekvalitní, nebo opotřebovaný štětec.

  Vlas může být buď syntetický, přírodní, nebo smíšený. Každý vlas má své výhody a nevýhody.

 • Hobby štětce

  Štětce většinou z umělých vláken, vhodné především na malování na porcelán, sklo, dřevo, hedvábí a další materiály.

 • Dětské hobby štětce

  Důmyslné štětce, razítka a potřeby pro malé umělce

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 76 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 76 položek